Історія                  Сьогодення

Династія Габсбургів

Візити Отто Фон Габсбурга

Отто фон Габсбург, почесний президент Пан-Європейського Союзу, відомий європейський політик та публіцист, син Карла фон Габсбурга, останнього імператора Австро-Угорщини або Дунайської імперії, як її ще називають, наслідний кронпринц, так ніколи і не зійшов на імператорський престол. Все життя ця людина присвятила ідеї об’єднаної Європи, будучи депутатом Європарламенту багато років. Як глава дому Габсбургів він успадкував титул імператора Австрії, Короля Угорщини. Його повний титул можна було би зачитувати дуже довго, адже в ньому перераховані усі історичні регіони, які свого часу входили до Австро-Угорщини. Згідно із цим титулом, Отто фон Габсбург є зокрема Королем Галичини і Герцогом Буковини.
У поважному віці (більше 90 років) він відійшов від політичних справ, склавши з себе повноваження депутата Європарламенту і присвятив свій час поїздкам і візитам в різні країни Європи з метою пропаганди ідеї пан’європейської єдності, не оминувши і Україну, частина  якої також входила в свій час до складу володінь Австро-Угорщини. Під час своєї першої подорожі Україною, яка тривала майже тиждень, з 14 по 20 червня 2007 р., Отто фон Габсбурґ відвідав Київ, Чернівці, Коломию та Івано-Франківськ. У цих містах він зустрічався з політиками, виступав перед студентами і просто спілкувався зі старими друзями.
15 червня в рамках цієї  поїздки Отто фон Габсбург відвідав «Музей радянської окупації» в Києві. 17 та 18 червня наслідний кронпринц прибув з офіційним візитом до Чернівців, відзначивши, що Буковина – це європейська благословенна земля, та що основою її доброго європейського шляху є прекрасне порозуміння між народами, як у минулому, так і сьогодні. Він наголосив на тому, що досвід Чернівців у співжитті різних націй з єврейськими співгромадянами треба переносити до Європи, щоб перебороти певні перестороги, які там ще існують у цьому питанні.
Високий гість здійснив пішохідну й автомобільну екскурсії містом, побував на богослужінні в костелі, відвідав Чернівецьку синагогу, обласний муздрамтеатр, міське історичне кладовище, дитячу лікарню, яка була заснована за часів Австро-Угорщини та носила ім'я його діда, поклав квіти до пам'ятника Паулю Целану. Також доктор Отто фон Габсбург зустрівся з керівниками культурно-національних товариств міста та з патріархом буковинської літератури, своїм ровесником, письменником Йосипом Бургом. Представника австрійської імперської родини офіційно прийняли керівники міста та області. Побував доктор Отто фон Габсбург і в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича, де відбулася офіційна церемонія вручення йому відзнаки та мантії почесного доктора цього ВНЗ.
94-річний представник імперської фамілії Габсбургів заявив, що участь у відзначенні 600-ліття Чернівців у жовтні 2008 року є пріоритетною позицією в його планах і побажав чернівчанам та їхньому міському голові вдалого та спокійного завершення усіх проектів, розпочатих до святкування ювілею. Та, на жаль, він так і не зміг здійснити цього свого візиту через поганий стан здоров’я.
19 червня, відвідавши Коломию, особливо близьку для пана Отто, оскільки там провели найкращі місяці свого життя його батьки – цісар Карл і його дружина Зіта фон Габсбурги, поважний гість прибув до Івано-Франківська.
В обласному художньому музеї відбулася зустріч творчої інтелігенції, науковців, краєзнавців, громадськості обласного центру з доктором Отто. Гостя вітали голови облдержадміністрації та обласної ради Р.Ткач та І.Олійник, міський голова міста Івано-Франківська В.Анушкевичус. Р.Ткач від імені Глави держави вручив доктору Отто фон Габсбургу орден Ярослава Мудрого V ступеня. Нащадок Габсбургзької династії подякував за високу нагороду, закликав українців не втрачати принципів демократії, побажав Україні якнайшвидше стати повноправним членом Європейського Союзу.
Відповідаючи на запитання журналістів, Отто фон Габсбург відзначив економічний розвиток і потенціал України. Йому дуже сподобалась Україна, особливо наша столиця  - Київ, також високий гість залишився задовлений тим, що нарешті здійснив свою маленьку мрію, а саме – відвідав Коломию, місто, яке вписало романтичну сторінку у стосунки його батьків.
Незабаром після свого першого візиту в Україну Отто фон Габсбург написав книгу про перебування в Чернівцях. Книга вийшла німецькою мовою і називається «Отто фон Габсбург у Чернівцях». Її видавець – Рудольф Гакауф, котрий супроводжував внука Франца-Йозефа під час візиту. У книзі вміщено його репортаж «Спостереження супроводжуючого». На прикладі міста Чернівці ґрунтується стаття доктора Отто фон Габсбурга «Що таке толерантність?» Збірка проілюстрована знімками ерцгерцога з посадовцями і науковцями Буковини, простими чернівчанами. На думку Отто, Чернівці були і є сучасним європейським містом, що зберігає традиції поліетнічності та толерантності Габсбурзької імперії.
 
Ця сторінка створена та підтримується фундацією імені короля Юрія
© 2008-2011 Всі права захищено. Наш ресурс ПанЄвропа-Україна.
Design by CLOVER. Розробка Majesty.