Історія                  Сьогодення

Династія Габсбургів

Візити Карла фон Габсбурга

Карл фон Габсбург (народився 11 січня 1961 року) – онук останнього імператора Австро-Угорщини Карла, син спадкоємця Отто фон Габсбурга; капітан військової авіації Австрії; депутат Європарламенту від 1996 року; член президії Міжнародного Пан’європейського Союзу; Генеральний директор Організації непредставлених націй і народів.
Будучи прямим нащадком династії, яка тисячу років задавала тон європейській політиці, Карл з 1 січня 2007 року перейняв обов’язки голови дому Габсбургів у свого 94-літнього батька Отто. Продовжуючи справу батька та пропагуючи його ідеї, Карл часто супроводжує Отто фон Габсбурга у його закордонних поїздках та візитах.
Не стала виключенням і наша країна. Під час візиту Отто фон Габсбурга до Києва та інших міст України 15-20 червня 2007 року його супроводжував син Карл, для якого цей візит до Української держави став першим. 15 червня 2007 року Карл фон Габсбург разом зі своїм батьком був присутній на брифінгу в Києві, де обговорювались питання євроінтеграції України та її майбутнього у складі об’єднаної Європи, а також кроки і заходи, яких слід вжити для пришвидшення євроінтеграційних процесів  в нашій державі. Того ж дня Карл Габсбург відвідав «Музей радянської окупації» в  Києві, де після ознайомлення з експозицією музею провів разом з батьком прес-конференцію. Отто і Карл Габсбурги висловили свою підтримку Україні в прагненнях євроінтеграції та пообіцяли сприяти в Європарламенті творенню хорошого іміджу для нашої держави.
Під час цього візиту до України Карл Габсбург супроводжував батька і в його подальших поїздках до Чернівців, Коломиї та Івано-Франківська. В Чернівцях він висловив бажання бути присутнім на день святкування 600-ої річниці першої згадки про Чернівці у писемних джерелах, яка мала відбутись на початку жовтня 2008 року.
Цієї обіцянки Карл фон Габсбург дотримався. Протягом 2-7 жовтня 2008 року відбувся другий офіційний візит Карла до України. Він відвідав Чернівці, Івано-Франківськ, Коломию і Львів. В Чернівцях на 600-річчя міста Його Високість відкрили пам’ятну дошку і задекларували разом із тодішнім спікером українського парламенту Арсенієм Яценюком про відновлення пам’ятника Францу Йосифу І.
4 жовтня Карл фон Габсбург відвідав із приватним візитом Івано-Франківськ. Метою його було обговорення та започаткування довготривалої співпраці у гуманітарній сфері, оскільки Галичина і Буковина завжди мала тісні стосунки з Австрією. Зокрема, відбувся обмін думками між Карлом фон Габсбургом та фінансистом Олегом Бахматюком про доцільність заснування фонду, що буде підтримувати культурні ініціативи в Україні та Центральній Європі загалом. Цей візит представників громадсько-політичного руху «Пан-Європа – Австрія» в Україну відбувся на запрошення Благодійної фундації імені короля Юрія (м. Івано-Франківськ).
Тоді ж 4 жовтня Карл фон Габсбург надав ексклюзивне інтерв’ю Тарасу Прохаську, опубліковане в газеті «Галицький кореспондент». Розмова відбулася в «Домі Кави» в Івано-Франківську. Щодо теперішньої діяльності дому Габсбургів, Карл зазначив: «Cправою,  важливою для мене і мого батька, є те, щоб сім’я мала постійну політичну традицію. Можна сказати, що за професією ми є політиками. І ми доводимо це за різних умов, у різних ситуаціях. Для нас завжди були важливими дві речі: по-перше, визнання причетними себе до Європи, по-друге, причетність до християнських цінностей».
Інші висловлювання Карла Габсбурга: «Є дуже багато можливостей означення Європи. Можна керуватися критеріями географії, економіки, культури чи кулінарії. Найважливішим, звичайно, є історичний підхід. Власне, з історичної точки зору, Центральна Європа – це особливий культурний простір. Якщо, наприклад, зараз пройтися Франківськом чи Львовом, то з’являється відчуття, що знаходишся у тому самому просторі, що й у Відні чи Будапешті».
На питання: «Як Ви себе тут почуваєте як приватна особа?», Карл відповів: «Якщо відкинути політику, я себе почуваю тут повністю вдома».а
 
Ця сторінка створена та підтримується фундацією імені короля Юрія
© 2008-2011 Всі права захищено. Наш ресурс ПанЄвропа-Україна.
Design by CLOVER. Розробка Majesty.